UKS Delfin Garwolin

Alicja Więckowska brązową medalistką Mistrzostw Polski !!!!

W dniach 13-14.04.2024 na Pływalni Aqua Lublin odbywały się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Tym razem wszyscy startujący zawodnicy reprezentowali swoje uczelnie w których na co dzień pobierają naukę. Z roku na rok co raz liczniejsze a zarazem mocniejsze AMP-y spowodowały, że pierwszy raz w historii w programie zawodów pojawiły się oprócz 50-tek i setek, także 200-stki. To na pewno przyciągnęło jeszcze większą liczbę zawodników, których w tym roku wystartowało aż ponad 900, którzy reprezentowali 81 uczelni całego kraju. Podobnie jak w tamtym roku wśród startujących znalazła się była Nasza zawodniczka – Alicja Więckowska, która na co dzień uczy się na Politechnice Gdańskiej, gdzie kontynuuje swoją karierę pływacką. Jak pamiętamy Ala zawsze lubiła średnie i długie dystanse tak wiec pojawienie się w programie zawodów 200-setek był dla niej szansą na powalczenie o wysokie lokaty. W tamtym roku nie udało Jej się przebrnąć przez eliminacje ale medal brązowy zdobyła w sztafecie.Alicja super wykorzystała zmianę w programie gdyż w rywalizacji na 200m stylem grzbietowym w eliminacjach popłynęła w czasie 2:39:00 co dało jej awans do Finału B !!! W Finale jak to często bywa popłynęła jeszcze szybciej bo uzyskała wynik 2:36:41, dzięki któremu ostatecznie została sklasyfikowana na 3 miejscu. W ten o to sposób Ala swoją kolekcję medali powiększyła o indywidualny brązowy medal w Akademickich Mistrzostwach Polski. Tak więc Alicja kolejny raz udowadnia, ze pływanie uczy cierpliwości ale jak się okazuję, na medale  Mistrzostw Polski warto czekać….nawet….długo.