UKS Delfin Garwolin

Czwórka Naszych śmiałków na zgrupowaniu MKS Jagiellonka Warszawa w COSie w Wałczu !!!

W dniach 22-29.01.2024r. w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu odbyło się zgrupowanie pływackie MKS Jagiellonka Warszawa. Dzięki uprzejmości Zarządu Klubu z Warszawy, czwórka Naszych zawodników: Katarzyna Duchna, Nikola Dziewanowska, Ewa Kaczmarek i Filip Poszytek mieli okazję wziąć udział w tym obozie. Czwórka Naszych śmiałków przez 8 dni miała okazję trenować wraz z grupą trenera Wojciecha Mianowskiego, który na co dzień pracuje w Jagiellonce z rocznikiem 2011/2012. Obóz miał charakter typowo sportowy mający na celu wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych jak również poprawę wydolności tlenowej. 12 jednostek treningowych po 2h w wodzie daję jedną dobę spędzoną na pływalni, treningi na siłowni, sali fitness, sali zapaśniczej i bokserskiej oraz codzienne zajęcia na hali sportowej jak i spacer wzdłuż jeziora, na pewno przełożą się z czasem na poprawę wyników Naszych zawodników. Oprócz treningów nasi zawodnicy mieli okazję spotkać z Mistrzem – Alicją Tchórz. Nasza najbardziej utytułowana zawodniczka Reprezentacji Polski specjalizująca się w tylu grzbietowym, podczas swojego wykładu przybliżyła Nam swoją drogę od zawodów okręgowych ( jako Młodzik ) poprzez zawody Mistrzostw Polski ( jako Junior ) do Mistrzostw Europy, Świata a finalnie do Igrzysk Olimpijskich ( jako Senior ). Opowiedziała Nam nie tylko o emocjach związanych z biciem kolejnych rekordów Polski ale przede wszystkim o tym jak radziła sobie ze spadkiem formy i rozczarowaniami w przypadku braku rekordów życiowych. Przedstawiła Nam też historię jak w ponad dwudziestoletniej karierze zmieniały się jej specjalizację stylowe. Ilość i jakość treningów na pewno pokazało Naszym zawodnikom jak wyglądają obozy sportowe, spotkanie z Alicją Tchórz to bez wątpienia wydarzenie zgrupowania, ale nawiązanie relacji a nawet przyjaźni z zawodnikami z Warszawy jak i wymiana wspólnych doświadczeń na pewno długo pozostaną na długo. Integracja podczas tygodniowego obozu w Wałczu uświadomiła Naszym zawodnikom, że bez względu na miejsce pochodzenia łączy Nas przede wszystkim ciężka praca, której fanem bez wątpienia jest trener Wojtek, o czym wspomniała też Alicja Tchórz – praca nie talent decyduje o osiąganych wynikach.