UKS Delfin Garwolin

Delfin zdominował zawody w Górze Kalwarii !!!

28.05.2022 r. rozgrywane były Otwarte Mistrzostwa Góry Kalwarii w sprincie pływackim – lato 2022. W zawodach wzięło udział 5 klubów, w tym 50-osobowa reprezentacja UKS Delfin Garwolin.

Wszystkie konkurencje podczas tych zawodów były rozgrywane na dystansie 50m. Zawodnicy znad Wilgi zdominowali zawody zwyciężając w klasyfikacji medalowej, których łącznie przywieźli 65 w tym 29 złotych, 21 srebrnych i 15 brązowych. Podwójnymi zwycięzcami swoich konkurencji zostali: Michalec Maja ( dowolny i motyl ), Burno Natalia ( dowolny i motyl ), Michalec Gabriela ( dowolny i motyl ), Karczmarczyk Julia ( dowolny i grzbiet ), Małaj Maria ( dowolny i motyl ), Jonak Jagoda ( klasyk i motyl ) oraz Kaczorowski Miłosz ( dowolny i motyl ) i Dębecki Mateusz ( dowolny i motyl ). Oprócz nich po jednym złotym medalu zdobyli jeszcze: Dziewanowska Nikola ( dowolny ), Domańska Karolina ( grzbiet ), Szczypek Kaja ( grzbiet ), Witak Natalia ( grzbiet ), Szopa Alicja ( klasyk ), Kałaska Karolina ( klasyk ) oraz Górka Aleksander ( dowolny ), Michalec Szymon ( dowolny ), Makuch Ryszard ( dowolny ), Witak Jakub ( grzbiet ), Grzegrzółka Tomasz ( klasyk ) i Poszytek Fiip ( motyl ). Podwójnymi srebrnymi medalistami zostali: Maśniak Nadia ( dowolny i klasyk ) oraz Szaniawski Hubert ( dowolny i motyl ). Na drugim stopniu podium oprócz nich stawali: Mućko Oliwia ( dowolny ), Baran Amelia ( dowolny ), Paziewska Łucja ( grzbiet ), Kałaska Karolina ( grzbiet ), Szopa Alicja ( motyl ), Szczerba Karolina ( motyl ) oraz Frelek Jakub ( dowolny ), Poszytek Filip ( dowolny ), Grzegrzółka Tomasz ( dowolny ), Kozakiewicz Ignacy ( grzbiet ), Jonczyk Krzysztof ( grzbiet ), Górka Aleksander ( klasyk ), Siudalski Eryk ( klasyk ), Więckowski Piotr ( klasyk ) i Szaniawski Marcin ( motyl ). Brązowe medale wywalczyli: Janikowska Janina ( dowolny ), Kot Małgorzata ( dowolny ), Szczerba Karolina ( dowolny ), Duchna Katarzyna ( klasyk ), Paziewska Łucja ( klasyk ), Baran Amelia ( klasyk ), Domańska Karolina ( motyl ) Kopik Karolina ( motyl ) oraz Jonczyk Krzysztof ( dowolny ), Więckowski Piotr ( dowolny ), Witak Jakub ( dowolny ), Frelek Jakub ( grzbiet ), Wysocki Dawid ( grzbiet ), Makuch Ryszard ( klasyk ) oraz Michalec Szymon ( motyl ). Na szczególną uwagę zasługują trzy wyniki które uzyskali Nasi zawodnicy, bijąc tym samym rekordy powiatu w swoich rocznikach, a są to: 31:31 na 50 motyl ( 13 letnia Michalec Maja ), 29:72 na 50m dowolny ( 16 letnia Karczmarczyk Julia ) oraz 34:40 na 50m motyl ( 12 letni Poszytek Filip ).