UKS Delfin Garwolin

Filip Poszytek i Kaja Szczypek w 10 na OMDO !!!

01.04 odbyła się kolejna runda zawodów z cyklu Od Młodzika Do Olimpijczyka. Po czterech rundach rozgrywanych na krótkim basenie przyszedł czas na rywalizację na olimpijskiej pływalni. W prima aprilis gospodarzem zawodów był Wodny Park Warszawianka, w których wystąpiło 837 zawodników z 71 klubów, w tym czwórka Naszych reprezentantów. Podopieczni trenera Wojtka pokazali się z bardzo dobrej strony, czego dowodem są wysoko zajmowane przez nich miejsca. Najwyżej sklasyfikowany został Filip Poszytek ( VII na 100m motyl z rekordem powiatu w kategorii Młodzików 13 lat – 1:15:40 ). W pierwszej dziesiątce zawody za 100m stylem grzbietowym zakończyła Kaja Szczypek. Niewiele do pierwszej dziesiątki zabrakło również Nikoli Dziewanowskiej, która zajęła 11 miejsce w rywalizacji na 100m motylem, a wynik jaki uzyskała 1:28:56 to od soboty nowy rekord powiatu garwolińskiego w kategorii Młodziczek 13 lat.  Tutaj warto jeszcze dodać, że Nikola dodatkowo w stylu dowolnym na dystansie 100m ustanowiła nowy rekord powiatu  w swojej kategorii wiekowej z czasem 1:10:83. Z sobotnich zawodów do domu wracał też szczęśliwy Hubert Szaniawski, który 100m stylem dowolnym pokonał w czasie 1:04:59, co od minionego weekendu jest nowym rekordem powiatu  wśród Juniorów 14-letnich.