UKS Delfin Garwolin

Jonak Jagoda dwukrotnie w Finale B Mistrzostw Polski w Pływaniu !!!

Pływalnia Aqua Lublin była gospodarzem Zimowych Mistrzostw Polski w Pływaiu Juniorów 15 lat. W stolicy województwa lubelskiego wystartowało 412 zawodników z 124 klubów w tym 4 – osobowa reprezentacja Naszego Klubu, a utworzyli ją: Jonak Jagoda, Karczmarczyk Julia, Grzegrzółka Tomasz  i Więckowski Piotr. Już pierwszy dzień zawodów przyniósł wielki niespotykany jak do tej pory sukces dla Garwolina jakim jest awans do Finału B na Mistrzostwach Polski. Dokonało tego Jonak Jagoda w rywalizacji na 400m stylem zmiennym wchodząc do Finału z 19 miejsca z czasem 5:38:77 ( rekord Seniorek powiatu garwolińskiego ). Niestety w Finale mimo poprawionego czasu z eliminacji ( 5:36:00 ) Jagoda popełniła błąd podczas nawrotu w stylu grzbietowym i dostała dyskwalifikację ( byłaby 18 ). Tego samego dnia rekord powiatu garwolińskiego w kategorii 15 latków ustanowił Tomek w rywalizacji na 50m stylem dowolnym ( 26:29 – uzyskał  normę na II klasę mistrzowska ). Swój rekord powiatu w kategorii 15 – latek  poprawiła również Julia w rywalizacji na 200m stylem grzbietowym ( 2:37:26 ). Drugiego dnia zawodów zawodnicy z Garwolina nie przedarli się przez eliminacje ale bardzo dobry wynik uzyskał Tomek, ustanawiając kolejny swój rekord powiatu w kategorii Juniorów 15 – letnich, tym razem w rywalizacji na 100m stylem klasycznym, dopływając z  czasem 1:14:94, jak również Julia, która w rywalizacji na 50m stylem grzbietowym ( 33:94 ) uzyskała normę na II klasę mistrzowską. Ostatniego dnia zawodów znów głośno zrobiło się o Jagodzie, która w eliminacjach na 200m stylem motylkowym uzyskując czas 2:47:51 ( rekord powiatu w kategorii Seniorek ), zajęła 21 miejsce, stając się zawodniczką rezerwową Finału B. Po wycofaniu jednej z zawodniczek, podopieczna trenera Wojtka uzyskała prawo płynięcia popołudniu  w Finale B po raz drugi na tych Mistrzostwach. W Finale nie udało się poprawić czas z porannych eliminacji, ale ostatecznie została sklasyfikowana na 18 miejscu. Oprócz dobrego występu Jagody trzeciego dnia, należy jeszcze zwrócić uwagę, że ostatni dzień Mistrzostw przyniósł jeszcze dwa rekordy powiatu w kategorii 15 latków, których autorem był Tomek ( 100m dowolny – 58:65 – norma na II klasę mistrzowską oraz 100m zmienny – 1:08:14 ) oraz jeden w kategorii Seniorek, której to autorką została Julia w rywalizacji na 100m stylem grzbietowym ( 1:12:29 ). Warto jeszcze dodać, że oprócz wymienionego ostatniego rekordu Julia dołożyła jeszcze swój nowy rekord życiowy na 100m stylem zmiennym, a wszystkie swoje starty ( 5 ) z rekordami życiowymi zakończył Piotrek.