UKS Delfin Garwolin

Mamy to, WYGRALIŚMY !!!!

13.06.2021 w Sokołowie Podlaskim rozegraliśmy w końcu Finał 8 Mityngu, rozpoczętego 1,5 roku temu jeszcze przed wybuchem pandemii COVID-19 na świecie, w którym to oprócz Nas no i gospodarzy udział brały Kluby z Mińska Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej i Łukowa. Mając przewagę w punktacji drużynowej nie ukrywaliśmy, że jedziemy do Sokołowa po wygraną. 55 zawodników z naszego Klubu przypieczętowało zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej jak i medalowej. W niedzielę nasi zawodnicy byli bezkonkurencyjni, gdyż zdobyli aż 43 medale !!! Po 2 złote medale w konkurencjach 50m motylem i 100m stylem zmiennym zdobyli: Gontarz Maciej i Frąckiewicz Emilia oraz Poszytek Filip na 25 i 50m stylem dowolnym. Oprócz nich, multi medalistami zdobywając po 2 krążki zostali: Turek Bartłomiej ( srebro na 25m klasyk i brąz na 25 dowolny ), Górka Aleksander ( dwa razy brąz na 25 klasyk i 50 dowolny ), Mućko Oliwia ( srebro na 25 dowolny i brąz na 50 dowolny ), Staros Maksymilian ( 2 raz brąz na 50 motyl i 100 dowolny ), Kot Małgorzata ( dwa razy srebro na 50 grzbiet i 100 zmienny ), Witak Natalia ( dwa razy brąz na 50 grzbiet i 100 dowolny ), Grzegrzółka Wojciech ( złoto na 50 klasyk i srebro na 100 dowolny ), Karczmarczyk Julia ( złoto na 100 grzbiet i srebro na 100 zmienny ), Więckowska Alicja ( srebro na 100 grzbiet i złoto na 100 dowolny ), Jonak Jagoda ( srebro na 50 motyl i złoto na 100 klasyk ), Sitnik Jakub ( złoto na 50 motyl i srebro na 100 dowolny ), Skrzyniarz Michał ( dwa razy brąz na 50 motyl i 100 klasyk ) oraz Grzegrzółka Tomasz ( dwa razy srebro na 100 klasyk i 100 zmienny ). Po jednym medalu dla Naszego Klubu zdobyli jeszcze: Szopa Alicja ( złoto na 25 klasyk ), Maśniak Nadia ( srebro na 25 klasyk ), Domańska Karolina ( brąz na 25 dowolny ), Sikora Agata ( brąz na 50 klasyk ), Kaczorowski Miłosz ( złoto na 100 dowolny ), Małaj Maria ( brąz na 50 motyl ), Witak Jakub ( złoto na 100 grzbiet ) oraz Więckowski Piotr ( srebro na 100 grzbiet ). Niedzielne zawody zakończyły się rywalizacją sztafet 6 x 50m stylem dowolnym i tutaj zarówno sztafeta żeńska jak i męska rozbiły rywali zajmując pierwsze miejsca. Skład żeńskiej sztafety to: Mućko Oliwia, Emilia. Męską sztafetę utworzyli: Górka Aleksander, Poszytek Filip, Gontarz Maciej, Kaczorowski Miłosz, Sitnik Jakub i Grzegrzółka Tomasz. Po zakończeniu zawodów zostały wręczone statuetki dla najlepszych zawodników całego 8 Mityngu, z naszego Klubu otrzymali je: Poszytek Filip, Gontarz Maciej oraz Więckowska Alicja. Po wręczeniu indywidulnych nagród odebraliśmy Puchar za wygranie całej edycji 8 Mityngu – po raz pierwszy w historii !!! Na szczególną uwagę zasługują wyniki uzyskane przez Frąckiewicz Emilię która na 50m motylkiem ustanowiła nowy rekord powiatu garwolińskiego w kategorii Seniorów i wynosi on teraz 33:07 oraz Jonak Jagodę która też w kategorii Seniorek ustanowiła rekord tyle, że w stylu klasycznym z czasem 1:21:56. Podczas niedzielnych zawodów padły też jeszcze 2 rekordy w kategorii Juniorów 15 – letnich, a ich autorami zostali: Karczmarczyk Julia ( 100m grzbiet 1:13:92 ) oraz Grzegrzółka Tomasz ( 100m klasyk 1:16:25 ).