UKS Delfin Garwolin

Mućko Oliwia z dwoma medalami w Lublinie !!!

III już Runda zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka odbyła się na długiej pływalni Aqua Lublin. W zawodach wzięło udział 609 zawodników z 29 klubów, w tym Nasza 26 – osobowa reprezentacja. Podobnie jak w poprzednich rundach w I Bloku zawodów startowali zawodnicy 10 – letni i młodsi. W tym Bloku na największe uznanie zasługuję Mućko Oliwia, zawodniczka trenera Łukasza Biernackiego, która za obydwa swoje starty otrzymała medale, najpierw za występ na 50m dowolnym odebrała brązowy medal, a potem srebrny za udział w rywalizacji 50m stylem motylkowym. W II Bloku zawodów startowali zawodnicy 11 – letni i starsi i choć braku zdobytych medali, Nasi zawodnicy pokusili się o kilka istotnych wyników. Na szczególną uwagę zasługuje na pewno wynik uzyskany przez Jakuba Sitnika w rywalizacji na 50m stylem dowolnym, który osiągnął płynąc w sztafecie 4 x 50m dowolnym Mężczyzn na pierwszej zmianie, gdyż uzyskując czas 25:73 ustanowił nowy rekord powiatu garwolińskiego w kategorii Seniorów. Warty podkreślenia jest również wynik uzyskany przez Miłosza Kaczorowskiego na 400m stylem dowolnym, który w minioną sobotę ustanowił rekord powiatu w kategorii Juniorów 14 – letnich i wynosi on teraz 5:14:25. W rywalizacji na 400m stylem dowolnym startowała również Alicja Więckowska, która za swój występ została sklasyfikowana na VI miejscu za co otrzymała pamiątkowy dyplom. Warte zaznaczenia są jeszcze wyniki uzyskane przez Filipa Poszytka, który w rywalizacji na 100m grzbietem ( 1:39:52 ) i 100m kraulem ( 1:32:45 ) ustanowił nowe rekordy Naszego Klubu w kategorii Dzieci 11 – letnich. Poza startami indywidualnymi Filip dołożył jeszcze rekord na 50m stylem motylkowym, płynąc w sztafecie 4 x50m stylem zmiennym uzyskując czas 43:93. Podobnie jak Filip, w sztafecie tylko 4 x 50m dowolnym Kobiet, padł rekord powiatu w kategorii Juniorek 18 – letnich, a ustanowiła go Więckowska Alicja z czasem 31:53. W tej samej kategorii wiekowej rekord powiatu ustanowił jeszcze Sitnik Jakub płynąc na 200m stylem zmiennym uzyskując czas 2:39:10.