UKS Delfin Garwolin

Nasza dominacja na inaugurację Mityngu !!!

20.02.2022 tradycyjnie już w Mińsku Mazowieckim została zainaugurowana 9 edycja Mityngu. Po ubiegłorocznej i pierwszej w historii Naszej wygranej UKS przystępowaliśmy w niedzielę nie tylko jako obrońca trofeum ale również jako faworyt do końcowej wygranej. I Runda została zdominowana przez Naszych zawodników zarówno w punktacji drużynowej jak i w klasyfikacji medalowej, w której to łącznie zdobyliśmy 46 medali. Drudzy z dużą stratą do Nas zajęli zawodnicy z Sokołowa Podlaskiego, trzecie z Mińska, a czwarte z Ostrowii Mazowieckiej. Złotymi Naszymi multimedalistami zostali: Mućko Oliwia ( 25m motyl i 25m dowolny ), Jonak Jagoda ( 50m motyl i 100m zmienny ), Kozakiewicz Ignacy ( 25m grzbiet i 15m motyl ) oraz Turek Bartłomiej ( 25m klasyk i 25m dowolny ). Oprócz nich złote medale otrzymali jeszcze: Ślińska Natalia ( 50m grzbiet ), Karczmarczyk Julia ( 100m grzbiet ), Burno Natalia ( 50m motyl ), Poszytek Filip ( 50m motyl ), Szopa Alicja ( 50m klasyk ), Siwek Barbara ( 50m dowolny ). Srebrne medale dla Naszego Klubu wypływali: Grzegrzółka Tomasz ( 100m klasyk i 100m zmienny ), Szczypek Kaja ( 50m grzbiet ), Sprzęczka Antoni ( 50m grzbiet ), Kwas Julian ( 25m motyl ), Siwek Barbara ( 50m motyl ), Michalec Gabriela ( 50m motyl ), Gontarz Maciej ( 50m motyl ), Duchna Katarzyna ( 25m klasyk ), Górka Aleksander ( 25m dowolny ), Karczmarczyk Julia ( 100m dowolny ), Kaczorowski Miłosz ( 100m dowolny ), Burno Natalia ( 100m dowolny ) i Michalec Szymon ( 100m zmienny ). Po odbiór brązowych medali stawili się: Michalec Maja ( 50m motyl i 50m dowolny ), Kwas Julian ( 25m grzbiet ), Kot Małgorzata ( 100m grzbiet ), Witak Jakub ( 100m grzbiet ), Piłka Agata ( 25m klasyk ), Górka Aleksander ( 25m klasyk ), Baran Amelia ( 50m klasyk ), Makuch Ryszard ( 50m klasyk ), Kałaska Karolina ( 100m klasyk ), Grzegrzółka Wojciech ( 100m klasyk ), Duchna Katarzyna ( 25m dowolny ), Michalec Gabriela ( 100m dowolny ), Ślińska Natalia ( 100m zmienny ), Kot Małgorzata ( 100m zmienny ) oraz Śliński Hubert ( 100m zmienny ).  Na koniec zawodów potwierdziliśmy swoją dominację zwyciężając w rywalizacji sztafet 6 x 50m dowolnym. Żeńską sztafetę utworzyły: Duchna Katarzyna, Mućko Oliwia, Siwek Barbara, Michalec Maja, Michalec Gabriela i Karczmarczyk Julia. Skład męskiej sztafety to: Turek Bartłomiej, Górka Aleksander, Sprzęczka Antoni, Michalec Szymon, Kaczorowski Miłosz i Grzegrzółka Tomasz. Na szczególną uwagę zasługuje wynik uzyskany przez Karczmarczyk Julię w rywalizacji na 100m stylem grzbietowym, która dopływając z czasem 1:12:08 ustanowiła nowy rekord powiatu garwolińskiego w kategorii Seniorek. Oprócz Julii, z Mińska z nowym rekordem powiatu, tyle, że w kategorii Młodziczek 13 lat wróciła Barbara Siwek, która 50m stylem motylkowym pokonała w czasie 35:46.