UKS Delfin Garwolin

Nikola Dziewanowska w Finale Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat !!!!

W dniach 04-07 lipca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywały się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat. W zawodach w których wzięła udział rekordowa liczba jak na MP 14 latków bo licząca 752 zawodników z 193 klubów z całej Polski. Ciekawostką jest to że dla Pływalni Rawszczyzna była to druga impreza pod względem frekwencji, jaką miała przyjemność organizować. Wśród tak dużej liczby osób wystartowała dwójka Naszych  zawodników, a byli to Dziewanowska Nikola oraz Poszytek Filip. Regulamin zawodów pozwalał każdemu zawodnikowi na 5 startów podczas całych Mistrzostw. Podopieczni trenera Wojtka ustanowili w każdym z nich swoje nowe rekordy życiowe, z czego aż 7 to nowe rekordy powiatu garwolińskiego w kategorii Juniorów 14 latków, a jeden to nawet rekord Seniorski, a ustanowił go Filip w rywalizacji na 200m stylem motylkowym ( 2:35:54 ). Dodatkowo Poszytek dołożył do tego jeszcze 3 rekordy powiatu w swojej kategorii wiekowej na 50 motyl ( 29:35 ), 100 motyl ( 1:07:63 ) i 200 zmienny ( 2:38:29 ) oraz rekord życiowy na 50 stylem dowolnym ( 28:96 ). Bez wątpienia jednak najważniejszym wydarzeniem cztero – dniowych zmagań w Rawszczyźnie był awans Nikoli do Finału B w rywalizacji na 200m stylem motylkowym, do którego weszła z dwudziestym czasem ( 2:58:32 ), który automatycznie stał się nowym rekordem powiatu w kategorii juniorek 14 – letnich. Warto zaznaczyć, że Nikola została w ten sposób drugą osobą w historii pływania powiatu garwolińskiego, która awansowała do Finału na Mistrzostwach Polski, a pierwszą 14 – latką dla której to były pierwsze centralne MP. Co ciekawe w Finale zakończyła rywalizację na 9 miejscu, dzięki czemu awansowała jeszcze o jedno miejsce w stosunku do porannych eliminacji. Oprócz wyśmienitego startu na 200 motylem dorzuciła jeszcze do swojej kolekcji 3 kolejne rekordy powiatu w kategorii 14 – latek, a uczyniła to na 200 zmiennym ( 2:51:76 ), 400 zmiennym ( 5:59:53 ) i 800 dowolnym ( 10:46:09 ) oraz jeden rekord życiowy na 100m motylem ( 1:17:92 ). Gratulacje dla Nikoli awansu do Finału, bo nie jest to takie proste jak się z boku wydaje o czym Nasi zawodnicy już niejednokrotnie przekonywali w poprzednich latach. Sam awans do Finału oraz mocne życiówki zarówno Filipa jak i Nikoli to zasługa ciężkiej pracy przez cały sezon, ale również ostatniego miesiąca więc tu też podziękowania dla rodziców za zaangażowanie, wsparcie i pomoc w przygotowaniach a dla samych zawodników za wytrwałość !!!!

Podczas gdy w stolicy województwa świętokrzyskiego odbywały się MP 14 latków, to w tym samym czasie w Oświęcimiu rozegrane zostały te same zawody tylko w kategorii Juniorów 15 letnich. Wśród 392 zawodników z 136 klubów znaleźć można było jednego Naszego zawodnika, a był to Szaniawski Hubert, który w rywalizacji na 400m stylem dowolnym ustanowił Seniorski rekord powiatu garwolińskiego z czasem 4:36:88. Podopieczny trenera Wojtka dołożył jeszcze rekord też powiatu ale w kategorii 15 latków na 50m stylem motylkowym i od soboty wynosi teraz 28:89. Trochę szkoda, bo Hubert w rywalizacji na 50m stylem dowolnym co prawda zajął 19 miejsce a więc byłby to Finał B ale niestety w Oświęcimiu pływalnia jest 8 – torowa tak wiec ten upragniony Finał B zamykał się na 16 osobie, a zabrakło mu do niego zaledwie 28 setnych sekundy.Czego nie udało się zrobić Hubertowi tutaj, a Filipowi w Ostrowcu, spróbujemy zrobić w grudniu na Zimowych MP. Tutaj też mimo wszystko gratulacje dla Huberta za poprawione rekordy, a dla jego rodziców podziękowania za pomoc w przygotowaniach do MP. W treningu pozostaje jeszcze Natalia Burno, która swoje MP 16 latków zaczyna już w czwartek w Lublinie.