UKS Delfin Garwolin

Ostatnie zawody na Garwolance w tym sezonie

Podczas obchodzonych dni Garwolina również i my mieliśmy swoje 5 minut….gdyż w sobotę 18 czerwca po raz już X organizowaliśmy na Naszej pływalni Otwarte Zawody Pływackie o puchar Burmistrza Miasta Garwolin.

W zawodach wzięło udział 130 zawodników z 10 klubów, z czego prawie połowa to Nasi zawodnicy. Stanęliśmy na wysokości zadania i jak na gospodarzy przystało wygraliśmy klasyfikację medalową zdobywając łącznie 71 medali w tym 23 złote, 27 srebrnych i 21 brązowych. Tym razem startowaliśmy w 5 konkurencjach z podziałem na płeć w następujących kategoriach wiekowych: 2011 i młodsi, 2010, 2009, 2008 – 2007 oraz 2006 i starsi. Podczas zawodów była prowadzona klasyfikacja na najlepszego zawodnika/czka w poszczególnych kategoriach wg punktów FINA. Klasyfikacja dotyczyła zawodników z powiatu garwolińskiego. Statuetki za najlepszą zawodniczką otrzymały: Mućko Oliwia ( 530 pkt. ), Szopa Alicja ( 623 pkt. ), Baran Amelia ( 705 pkt. ), Michalec Gabriela ( 904 pkt. ) i Jonak Jagoda ( 854 pkt. ). Najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach zostali: Turek Bartłomiej ( 396 pkt. ), Poszytek Filip ( 502 pkt. ), Jonczyk Krzysztof ( 355 pkt. ), Grzegrzółka Wojciech ( 757 pkt. ) i Grzegrzółka Tomasz ( 849 pkt. ). Na szczególną uwagę zasługuje wynik uzyskany przez 15-letnią Michalec Gabrielę, która dopływając 50m motylem w czasie 32:63 ustanowiła nowy rekord powiatu garwolińskiego w kategorii Seniorek. Oprócz Seniorskiego rekordu dorzuciła jeszcze rekord powiatu w swojej kategorii na dystansie 50m stylem dowolnym z czasem 29:53. Warto napomnieć jeszcze o fakcie, że Poszytek Filip ustanowił rekord naszego powiatu wśród Młodzików 12 letnich, na 50 m stylem motylkowym i wynosi on teraz 33:70. Drugi raz w historii odkąd prowadzimy tabelkę rekordów zdarzyło się, że został rekord nie pobity a wyrównany, a tego czynu w sobotę dokonała Jonak Jagoda, która pokonała 50m stylem motylkowym w czasie 33:13, wyrównując tym samym dotychczasowy rekord Emilii Frąckiewicz w kategorii Juniorek 16-letnich. Jeszcze jeden rekord padł podczas sobotnich zawodów, a jego autorem został Turek Bartłomiej, który 50m stylem klasycznym przepłynął w czasie 44:29, ustanawiając tym samym nowy rekord Klubu wśród Dzieci 11 lat. Tym samym były to już ostatnie zawody na Garwolance w tym sezonie i dla większości zawodników również ostatnie w tym sezonie.