UKS Delfin Garwolin

Ostrów Mazowiecka przystankiem w drodze po zwycięstwo w Mityngu !!!

Przedostatnia runda 11 Mityngu miała miejsce 21 kwietnia w Ostrowi Mazowieckiej. Oprócz wspomnianych gospodarzy i Nas startowali jeszcze zawodnicy z Mińska Mazowieckiego i Ostrołęki. Nasz klub wystawił 56 – osobową reprezentację, która wygrała klasyfikację medalową i drużynową dzięki czemu powiększyliśmy swoją przewagę w drodze po ostateczne zwycięstwo w ogólnej klasyfikacji. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 38 medali. W najmłodszej kategorii wiekowej dwa medale zdobyła Zuzanna Dybcio ( srebrny – 25 dowolny i brązowy – 25 grzbietowy ). Jeden medal i to brązowy w  tej kategorii zdobyła jeszcze Zuzanna Turek ( 25 klasyk ). W II kategorii wiekowej Nasi wychowankowie wywalczyli 17 medali w tym 5 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych. Dwukrotnie swoje konkurencje wygrywał Szymon Michalec (  50 motyl i 50 dowolny ). Zwycięzcami swoich konkurencji zostali jeszcze: Jakub Frelek ( 50 grzbiet ), Alicja Szopa ( 50 klasyk ) i Bartłomiej Turek ( 50 klasyk ). Dwa razy srebrny medal odbierała Nikola Dziewanowska ( 50 motyl i 50 dowolny ). II miejsce zajęli jeszcze: Filip Poszytek ( 50 motyl ), Oliwia Mućko ( 50 grzbiet ), Katarzyna Duchna ( 50 klasyk ), Bartłomiej Turek (  50 dowolny ) i Jakub Frelek ( 100 zmienny ). Na najniższym stopniu podium stawali: Julian Kwas ( 50 grzbiet ), Agata Piłka ( 50 klasyk ), Filip Poszytek ( 50 dowolny ), Katarzyna Duchna ( 100 zmienny ) oraz Aleksander Górka ( 100 zmienny ). Zawodnicy z najstarszej kategorii wiekowej wywalczyli 18 medali w tym: 7 złotych, 3 srebrne i 8 brązowych. Po dwa złote medale wywalczyli: Gabriela Michalec ( 100 dowolny i 100 grzbiet ) oraz Hubert Szaniawski ( 50 motyl i 100 dowolny ). Na najwyższym stopniu podium stawali jeszcze: Piotr Więckowski ( 100 grzbiet ), Natalia Burno ( 100 zmienny ) i Jagoda Jonak ( 100 klasyk ). Po jednym srebrnym medalu wywalczyli: Natalia Burno ( 50 motyl ), Krzysztof Jonczyk ( 100 klasyk ) oraz Miłosz Kaczorowski ( 100 dowolny ). Dwukrotnie na najniższym stopniu podium stawali: Ewa Kaczmarek ( 100 klasyk i 100 zmienny ) oraz Dawid Wysocki (  100 klasyk i 100 zmienny ). O jeden brązowy medal swoją kolekcję powiększyli: Przemysław Wójcik ( 50 motyl ), Maja Michalec ( 50 motyl ) oraz Kaja Szczypek ( 100 grzbiet ). Na koniec zawodów były rozgrywane jeszcze sztafety. Tu czterokrotnie wygrywaliśmy w rywalizacji na 4 x 50 dowolny ( Katarzyna Duchna, Nikola Dziewanowska, Bartłomiej Turek i Szymon Michalec oraz Szaniawski Hubert, Michalec Gabriela, Kaczorowski Miłosz i Michalec Maja ) i 4 x 50 zmienny ( Oliwia Mućko, Alicja Szopa, Filip Poszytek i Aleksander Górka oraz Więckowski Piotr, Jagoda Jonak, Natalia Burno i Przemysław Wójcik ). II miejsce w rywalizacji 4 x 25 m stylem dowolnym wywalczyła jeszcze sztafeta płynąca w składzie: Burno Antoni, Więckowski Mateusz, Turek Zuzanna i Dybcio Zuzanna. Na szczególne uznanie zasługuje wynik uzyskany przez Natalię Burno, która w rywalizacji na 50m stylem motylkowym uzyskała wynik 31:74, który od niedzieli jest nowym rekordem powiatu w kategorii Seniorek. Podczas niedzielnych zawodów nowy rekord powiatu w kategorii Juniorów 15 letnich na 50m stylem motylkowym z czasem 28:96 uzyskał Hubert Szaniawski. W Ostrowi padł jeszcze jeden rekord co prawda nie powiatu, a Klubu, a ustanowił go 13 letni młodzik – Bartłomiej Turek, który 50m stylem klasycznym pokonał w czasie 36:99. Finałowa runda odbędzie 19 maja u nas  na pływalni.