UKS Delfin Garwolin

Pierwsza odsłona Szkolnych zawodów za Nami….

07.04.2022 na Garwolance odbyły się Powiatowe Szkolne Zawody Pływackie. W I Bloku zawodów rywalizowali uczniowie klas podstawowych. Nasi zawodnicy reprezentując tym razem swoje szkoły rywalizowali praktycznie między sobą. I kategoria wiekowa to zawodnicy klas IV i młodszych. W rywalizacji na 25m stylem grzbietowym medale zdobywali: Mućko Oliwia ( złoto ), Zegadło Aleksandra ( srebro ) i Duchna Katarzyna ( brąz ) oraz Frelek Jakub ( złoto ), Turek Bartłomiej ( srebro ) i Kozakiewicz Ignacy ( brąz ). Medale za wyścigi na 25m klasykiem otrzymali: Piłka Agata ( złoto ), Zegadło Aleksandra ( srebro ) i Duchna Katarzyna ( brąz ) oraz Turek Bartłomiej ( złoto ), Kozakiewicz Ignacy ( srebro ) i Frelek Jakub ( brąz ). Ostatnią konkurencją było 25m stylem dowolnym i tutaj medalistami zostali: Mućko Oliwia ( złoto ), Duchna Katarzyna ( srebro ) i Piłka Agata ( brąz ) oraz Turek Bartłomiej ( złoto ), Frelek Jakub ( srebro ) i ( Kozakiewicz Ignacy ). W II kategorii wiekowej rywalizowali uczniowie klas V-VI  na 25m stylem grzbietowym i tu medale zdobyli:  Michalec Maja ( złoto ), Baran Amelia ( srebro ) i Ślińska Natalia ( brąz ) oraz Michalec Szymon ( złoto ), Poszytek Filip ( srebro ) i Szaniawski Hubert ( brąz ). W rywalizacji na 25 m stylem klasycznym medale odebrali: Michalec Maja ( złoto ), Baran Amelia ( srebro ) i Szopa Alicja ( brąz ) oraz Michalec Szymon ( srebro ) i Poszytek Filip ( brąz ). Ostatnia konkurencja tej kategorii wiekowej to 25m stylem dowolnym w której medalistami zostali: Michalec Maja ( złoto ), Baran Amelia ( srebro ) i Ślińska Natalia ( brąz ). Trzecia kategoria wiekowa to uczniowie klas VII-VIII którzy rywalizowali już na dystansie 50m. Medalistami za styl grzbietowy zostali: Michalec Gabriela ( złoto ), Kot Małgorzata ( srebro ) i Witak Natalia ( brąz ) oraz Śliński Hubert ( złoto ), Kaczorowski Miłosz ( srebro ) i Sprzęczka Antoni ( brąz ). Za rywalizację w stylu klasycznym medale otrzymali: Michalec Gabriela ( złoto ), Kałaska Karolina ( srebro ) i Kot Małgorzata ( brąz ) oraz Grzegrzółka Wojciech ( złoto ), Kaczorowski Miłosz ( srebro ) oraz Śliński Hubert ( brąz ). W ostatniej konkurencji czyli stylem dowolnym medale wywalczyli: Michalec Gabriela ( złoto ), Kot Małgorzata ( srebro ) i Burno Natalia ( brąz ) oraz Kaczorowski Miłosz ( 50m dowolny ), Grzegrzółka Wojciech ( srebro ) i Śliński Hubert ( brąz ). W II Bloku zawodów rywalizowali uczniowie Szkół Średnich również na dystansie 50m. Za styl dowolny medale otrzymali: Karczmarczyk Julia ( złoto ) i Jonak Jagoda ( srebro ) oraz Sitnik Jakub ( złoto ), Grzegrzółka Tomasz ( 50m klasyk ) i Witak Jakub ( brąz ). Za rywalizację w stylu klasycznym medale odebrali: Jonak Jagoda ( złoto ) i Karczmarczyk Julia ( srebro ) oraz Grzegrzółka Tomasz ( złoto ), Wojciechowski Jan ( srebro ) i Więckowski Piotr ( brąz ). Jak będzie na Regionie???? Dowiemy się 21 kwieetnia na dobrze znanej Nam pływalni w Mińsku Mazowieckim.