UKS Delfin Garwolin

Po medale do Góry Kalwarii a do Łodzi po rekordy !!!

W sobotę 25 maja Nasz Klub brał udział w Mistrzostwach Góry Kalwarii w sprincie pływackim – 2024. Podczas tych zawodów wszyscy pływacy mierzyli się na dystansach 50 – metrowych. Zdecydowanie zdominowaliśmy te zawody zdobywając łącznie 50 medali, co miało wpływ na końcowe zwycięstwo w klasyfikacji medalowej. Dorobek Naszych wychowanków to 21 złotych, 17 srebrnych i 12 brązowych medali. Złota do Garwolina przywieźli: Szaniawski Hubert ( grzbiet i dowolny ), Turek Bartłomiej ( klasyk i dowolny ), Michalec Gabriela ( grzbiet i dowolny ), Michalec Maja ( motyl i dowolny ), Dziewanowska Nikola ( motyl i dowolny ), Kaczmarek Ewa ( grzbiet i klasyk ), Michalec Szymon ( dowolny ), Dziewanowski Alan ( dowolny ), Burno Antoni ( grzbiet ), Poszytek Filip ( motyl ), Frelek Jakub ( motyl ), Zalewska Alicja ( dowolny ), Dybcio Zuzanna ( dowolny ) i Duchna Katarzyna ( klasyk ). Swoją kolekcję o srebrne medale powiększyli: Ślińska Natalia ( grzbiet i dowolny ), Poszytek Filip ( dowolny ), Burno Antoni ( dowolny ), Rumianek Mateusz ( grzbiet ), Frelek Jakub ( grzbiet ), Dziewanowski Alana ( grzbiet ), Górka Aleksander ( klasyk ), Skonieczny Olaf ( klasyk ), Jonczyk Krzysztof ( motyl ), Michalec Szymon ( motyl ), Jóźwicki Aleksander ( motyl ), Zgódka Alicja ( dowolny ), Duchna Katarzyna ( grzbiet ), Rogulska Nikola ( grzbiet ), Dybcio Zuzanna ( grzbiet ) i Szczypek Kaja ( motyl ). Brązowe medale dla Nas wywalczyli: Dziubak Jan ( grzbiet i dowolny ), Dziewanowski Fabian ( dowolny ), Wysocki Dawid ( dowolny ), Kozakiewicz Ignacy ( klasyk ), Drewnowski Dawid ( motyl ), Szczypek Kaja ( dowolny ), Tomaszek Laura ( dowolny ), Stoń Karolina ( grzbiet ), Zalewska Alicja ( klasyk ), Jędrych Patrycja ( klasyk ) i Zgódka Alicja ( klasyk ).

Podczas gdy Nasze młode pokolenie walczyło o medale w Górze Kalwarii, trójka Naszych najstarszych zawodników ( Jagoda Jonak, Piotr Więckowski i Natalia Burno ) przez cały miniony weekend walczyła o swoje nowe rekordy życiowe w Łodzi na Grand Prix Polski. W Zatoce Sportu Natalia w rywalizacji stylem motylkowym ustanowiła 2 nowe rekordy powiatu garwolińskiego w Kategorii Seniorek, w sobotę na dystansie 100m ( 1:12:90 ), a w niedzielę na 50m ( 32:26 ). Oprócz tego trzeba doliczyć Jej nowy rekord życiowy na 200 motyl ( 2:54:53 ). W sobotę na tym samym dystansie ale stylem grzbietowym nowy rekord życiowy w zrobił Piotrek ( 2:36:09 ), a w niedzielę też grzbietem ale na 100m ustanowił nowy rekord powiatu garwolińskiego w kategorii Seniorów z czasem 1:08:97.