UKS Delfin Garwolin

Relacja z Mińska – Region Podstawówek za Nami !!!

21.04 na zaprzyjaźnionej z Nami pływalni w Mińsku Mazowieckim odbyły się Regionalne Szkolne Zawody Pływackie Szkół Podstawowych. Zawodnicy trenujący w Naszym Klubie po raz drugi w tym sezonie reprezentowali swoje szkoły do których na co dzień uczęszczają zdobyli łącznie 20 medali. 

Zawody rozpoczęły się od rywalizacji na dystansie 25 metrów najpierw klas IV i młodszych, w których to 2 medale wywalczyła Mućko Oliwia ( złoto w stylu dowolnym i srebro w stylu grzbietowym ) oraz jeden Turek Bartłomiej ( srebro w stylu klasycznym ). Następnie do rywalizacji przystąpili uczniowie klas V-VI. Po dwa medale wywalczyli: Michalec Maja ( brąz za grzbiet i dowolny ), Szaniawski Hubert ( złoto za dowolny i srebro za grzbiet ) oraz Michalec Szymon ( brąz za dowolny i klasyczny ). Po jednym krążku wywalczyli: Ślińska Natalia ( srebro za grzbiet ), Szopa Alicja ( złoto za klasyk ) oraz Poszytek Filip ( brąz za dowolny ). Na koniec zawodów zaplanowano wyścigi na dystansie 50 – metrowym z którym musieli sobie poradzić uczniowie klas VII – VIII i tutaj aż 3 medale przywiozła do domu Michalec Gabriela ( złoto za grzbiet i dowolny oraz srebro za klasyk ). Po dwa medale wywalczyli: Grzegrzółka Wojciech ( złoto za dowolny i srebro za klasyk ) oraz Śliński Hubert ( brąz za grzbiet i dowolny ). O jeden srebrny medal swoją kolekcję powiększył jeszcze Kaczorowski Miłosz, ktory wywalczył go w wyścigu na 50m stylem dowolnym.