UKS Delfin Garwolin

Rywalizacja szkolna w tym sezonie zakończona !!!

28.03.2023 r. w Mińsku Mazowieckim odbyły się Szkolne Zawody Regionalne. Na początku rywalizowały uczniowie Szkół Podstawowych, a dokładnie klasy I-IV. Tutaj na szczególne wyróżnienie zasługuje Kaczmarek Wojtek, który w rywalizacji na 25m stylem klasycznym wywalczył złoty medal. W tej kategorii wiekowej srebrny medal wywalczyła jeszcze Alicja Zalewska na 25m stylem dowolnym. Na dystansie 25m ścigali się też zawodnicy, którzy na co dzień uczęszczają do klas V-VI. Tutaj aż 3 medale zdobył Michalec Szymon ( złoto w grzbiecie i klasyku oraz srebro w dowolnym ) oraz Poszytek Filip ( złoto w dowolnym i 2 srebra w klasyku i na grzbiecie ). Po dwa medale przywiozły: Dziewanowska Nikola ( złoto w dowolnym i srebro w grzbiecie ) oraz Maśniak Nadia ( srebro w klasyku i brąz w dowolnym ) i Turek Bartłomiej ( brąz w dowolnym i klasycznym ).  Jeden ale najcenniejszy bo złoty medal w tej kategorii wiekowej wywalczyła Szopa Alicja ( klasyk ). Najstarsi uczniowie klas podstawowych, czyli zawodnicy uczęszczający do klas VII-VIII rywalizowali już na dystansach 50-metrowych. Tutaj 3 medale dla swojej szkoły zdobył Michalec Maja ( złoto w grzbiecie, srebro w klasyku i brąz w dowolnym ). Po jednym medalu do swojej szkoły przywieźli: Baran Amelia ( srebro w dowolnym ), Szaniawski Hubert ( srebro w dowolnym ) oraz Makuch Ryszard ( brąz w klasyku ). Gdy uczniowie szkół podstawowych skończyli rywalizację na pływalnię weszli zawodnicy szkół ponadpodstawowych i tu zaczęło się naprawdę szybkie pływanie na dystansach 50-metrowych. Trzy medale zdobyła Jonak Jagoda ( złoto w klasyku, srebro w grzbiecie i brąz w dowolnym ). Dwa i to złote medale wywalczył Grzegrzółka Tomasz ( dowolny i klasyk ). Tutaj warto zaznaczyć, że w klasyku ustanowił nowy rekord powiatu w kategorii Juniorów 17 lat. Również dwa medale wywalczyła Karczmarczyk Julia ( złoto w grzbiecie i srebro w dowolnym ). Bez wątpienia ozdobą tej części zawodów był wyścig w stylu dowolnym dziewcząt, a dokładnie pojedynek pomiędzy wyżej wymienioną Julią a rok młodszą Michalec Gabrielą. Tutaj rewanż za zawody powiatowe wzięła jednak Gabi, która dopłynęła pierwsza z imponującym czasem 28:71, który oprócz złota dał jej miano najszybszej sprinterki w tej konkurencji w Naszym powiecie. Drugi rekord Seniorski jaki padł podczas tych zawodów to zasługa Piotrka Więckowskiego, który swój dystans grzbietem pokonał w czasie 29:10, co dało mu finalnie srebrny medal. W ten o to sposób z mocnym przytupem zakończyliśmy szkolne zmagania w tym sezonie.