UKS Delfin Garwolin

Szkolną rywalizację czas zacząć !!!

14.03.2023 na Garwolance rozpoczęliśmy rywalizację międzyszkolną w tym roku. Tradycyjnie na początku był to etap na poziomie naszego powiatu więc o miejsca medalowe Nasi zawodnicy walczyli między sobą !!! W I Bloku zawodów na szczególną uwagę zasługuje wynik uzyskany przez Szczypek Kaję, która w rywalizacji na 50m stylem grzbietowym dopłynęła w czasie 34:49 ustanawiając w ten sposób rekord powiatu garwolińskiego w kategorii Juniorek 14-letnich. Naprawdę szybkie pływanie zaczęło się dopiero gdy na słupkach startowych pojawili się w II Bloku zawodów zawodnicy uczęszczający na co dzień do szkół średnich, a dowodem jest ustanowionych przez nich aż 7 rekordów powiatu oraz 2 rekordy Garwolanki. W rywalizacji na 50m stylem dowolnym rekordy Seniorskie Naszego powiatu ustanowili: Karczmarczyk Julia ( 29:02 ) oraz Grzegrzółka Tomasz ( 24:52 ), który również tym wynikiem pobił dotychczasowy rekord Garwolanki. W tej konkurencji padł jeszcze rekord powiatu w kategorii Juniorek 16 letnich, a jego autorem został Michalec Gabriela ( 29:23 ). Kolejne 2 rekordy powiatu padły w na 50 m stylem grzbietowym, najpierw w kategorii Juniorek 17 letnich ( Karczmarczyk Julia – 33:34 ), a potem wśród Juniorów 18 letnich ( Witak Jakub – 31:32 ). Na zakończenie indywidualnych starań, zostały pobite dotychczasowe rekordy w stylu klasycznym na 50m metrów. Rekord Juniorów 17 letnich pobił Grzegrzółka Tomasz z czasem 30:92. Zarówno rekord Seniorski jak i rekord Garwolanki ustanowiła jeszcze Jonak Jagoda i wynoszą one od wtorku 35:84. Kto czuje niedosyt po zawodach na szczeblu powiatowym, będzie miał okazję zrewanżować się 28.03 na szczeblu regionalnym. Zawody te odbędą się na dobrze znanej Nam pływalni w Mińsku Mazowieckim.