UKS Delfin Garwolin

Trójka Naszych na GMP w Lublinie !!!!

W dniach 25-28 kwietnia pływalnia Aqua Lublin była gospodarzem Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców. To już czwarty raz, gdy impreza tej rangi zawitała do Lublina. Do udziału w zawodach w tych zawodach zgłosiło się aż 733 zawodników z 144 klubów, którzy przez te 4 dni rywalizowali o medale krajowego czempionatu w 41 konkurencjach i o kwalifikację na imprezy międzynarodowe ( Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, Mistrzostwa Europy w Belgradzie czy Mistrzostwa Europy Juniorów w Wilnie ). Pływalnia w Lublinie jest szybka, zawodnicy lubią tu startować, Nasi też, a dokładnie: Hubert Szaniawski, Natalia Burno i Jagoda Jonak. Gdy zawodnicy Kadry Narodowej walczyli o wcześniej wspomniane minima, podopieczni trenera Wojtka walczyli przede wszystkim o swoje nowe życiówki, a jak się okazało w trakcie z Lublina wrócili z rekordami powiatu garwolińskiego. Taki rekord w kategorii Seniorek do Garwolina przywiozła Natalia, która specjalizuje się w stylu motylkowym, w czwartek na 100m uzyskała czas 1:15:35, a w niedzielę dwa razy krótszy dystans pokonała w czasie 32:64 co jest rekordem  w kategorii juniorek 16 – letnich. Nowy rekord Naszego powiatu również w kategorii Seniorek uzyskała jeszcze Jagoda, która w piątek 50 m stylem klasycznym przepłynęła w czasie 36:51. Co prawda nie Seniorski ale Juniorski w kategorii 15 latków, ustanowił jeszcze Hubert, który w rywalizacji na 50 m stylem dowolnym uzyskał czas 26:67.