UKS Delfin Garwolin

Turek i Sitnik z medalami w Lublinie !!!

Na pływalni Aqua Lublin 24.04.2021 odbyła się II Runda zawodów o Laur Lubelskiego Koziołka. W miniony weekend wystartowało 566 zawodników z czego nasza reprezentacja liczyła 50 osób. W I bloku zawodów startowali zawodnicy 10 – letni i młodsi i tutaj świetny występ na 50 m stylem klasycznym zanotował Turek Bartłomiej, który za ten start otrzymał brązowy medal. Wśród najmłodszych zawodników nasi zawodnicy otrzymali w trakcie dekoracji dyplomy za zajęte miejsca, a byli to: Górka Aleksander ( VI – 50m klasyk ), Poszytek Igor ( VII – 25m klasyk ) i Mućko Oliwia ( X – 50m klasyk ).  Po rywalizacji najmłodszych zawodników przyszedł czas na starty starszych roczników. W II bloku na kolejny medal musieliśmy czekać aż do ostatniej konkurencji indywidualnej zawodów, a dokładnie na 100m stylem motylkowym, w której to brązowy medal z czasem 1:03:08 wywalczył Sitnik Jakub. Zawody zakończyły się miłym akcentem dla Naszego Klubu, gdyż w rywalizacji sztafet 4 x 50m stylem zmiennym, którą utworzyli: Karczmarczyk Julia, Jonak Jagoda, Sitnik Jakub i Grzegrzółka Tomasz, zajęliśmy II miejsce. Jakie emocje towarzyszą zawodnikom podczas wyścigów sztafetowych, najlepiej przekonała się Jagoda, która na swojej zmianie płynąc 50m klasykiem ustanowiła w tej konkurencji rekord Naszego powiatu i wynosi on teraz…36:14!!!! Oprócz rekordu Jagody na zawodach w Lublinie Nasi zawodniczy ustanowili jeszcze 3 rekordy powiatu w rywalizacji na 100m motylkiem, z czego 2 to Seniorskie, a ustanowili je: Sitnik oraz Frąckiewicz Emilia ( 1:16:82 ) oraz jeden w kategorii Juniorów 14 – letnich, a jego autorem jest Gontarz Maciej ( 1:11:29 ).