UKS Delfin Garwolin

Więckowska i Sitnik z medalami Mistrzostw Polski !!!!

W miniony weekend na pływalni Aqua Lublin odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Lublin, który został mianowany europejską stolicą młodzieży tą imprezę organizował już po raz czwarty.  AMP-y stanowią niezwykłe połączenie rywalizacji dla zawodowców i fanatyków sportu, którzy amatorsko uprawiają pływanie. Od lat AMP-y są jedną z najsilniej obsadzonych krajowych imprez w pływaniu. Nie inaczej było w tym roku – na liście zgłoszeniowej aż roiło się od nazwisk czołowych polskich pływaków. W Aqua Lublin wystąpiło ponad 960 zawodniczek i zawodników z 84 uczelni, którzy walczyli  indywidualnie na trzech dystansach, a także w sztafetach. I to właśnie w tych sztafetach byli zawodnicy Naszego Klubu odgrywali swoje bardzo ważne role. Alicja Więckowska w składzie Politechniki Gdańskiej, a Sitnik Jakub w składzie Politechniki Warszawskiej reprezentując swoje uczelnie na których kontynuują nie tylko swoją naukę ale i karierę pływacką wywalczyli brązowe medale Akademickich Mistrzostw Polski !!! Warto zaznaczyć, że  to pierwszy raz w historii Naszego Klubu, kiedy to Nasi byli zawodnicy w ogóle brali udział w AMP – ach więc tym bardziej cieszy fakt, że obydwoje w składach swoich sztafet wywalczyli medale.