UKS Delfin Garwolin

Więckowska i Sitnik ze złotymi medalami w Giżycku !!!

Więckowska i Sitnik ze złotymi medalami w Giżycku !!!
W Giżycku w dniach 8-9 maja odbyły się XVII Wiosenne Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Giżycko oraz 20-lecia Działalności Klubu UKS MKS Medyk. W zawodach udział wzięło 403 zawodników z 31 klubów w tym dwójka Naszych zawodników na co dzień trenujących pod okiem trenera Wojtka, a byli to: Więckowska Alicja i Sitnik Jakub. Obydwoje zdobyli po 3 złote medale i jeden srebrny. Alicja na najwyższym stopniu podium stawała za starty na: 200 i 400m dowolnym oraz 200m grzbietem, a srebro wywalczyła w rywalizacji na 100m stylem grzbietowym. Kuba złote medale odebrał za rywalizację na 100, 200 i 400m stylem dowolnym a srebro wywalczył na 50m stylem dowolnym. Na szczególna uwagę zasługują wyniki uzyskane przez Jakuba w rywalizacji na 200m dowolnym ( 2:07:46 ) oraz 400m dowolnym ( 4:35:79 ), które od minionego weekendu są nowymi rekordami powiatu garwolińskiego w tych konkurencjach w kategorii Seniorów. Na sam koniec zawodów zostały wręczone statuetki dla najlepszych zawodników w swoich kategoriach wiekowych za swoje 3 najlepsze starty wg punktów FINA, i tutaj Kuba odebrał statuetkę za zajęcia w tej klasyfikacji I miejsca, a Alicja III miejsca.