UKS Delfin Garwolin

X edycja Mityngu zakończona Naszym zwycięstwem !!!M

04.06.2023 w Mińsku Mazowieckim odbył się Finał X Mityngu Pływackiego, w którym oprócz Nas i gospodarzy rywalizowali zawodnicy z Ostrowi Mazowieckiej i Sokołowa Podlaskiego. Nasi reprezentanci wygrali klasyfikację medalową podczas finałowej rundy przywożąc do Garwolina 44 medale, w tym po 16 złotych i srebrnych oraz 12 brązowych. Podwójne złote medale zdobyli: Jonak Jagoda ( 50 motyl i 100 zmienny ) i Szczypek Kaja ( 50 motyl i grzbiet ) oraz Poszytek Filip ( 50 motyl i 100 zmienny ), Szaniawski Hubert ( 50 grzbiet i dowolny ) i Kaczorowski Miłosz ( 50 motyl i 100 dowolny ). Po jednym złotym medalu do Garwolina przywieźli: Więckowski Piotr ( 100 grzbiet ), Michalec Gabriela ( 100 dowolny ), Szopa Alicja ( 50 klasyk ), Turek Bartłomiej ( 50 klasyk ) i Kaczmarek Wojciech ( 25 klasyk ). Dwukrotnie srebrne medale odbierali: Kot Małgorzata ( 100 klasyk i grzbiet ) oraz Witak Jakub ( 100 grzbiet i dowolny ). Po jednym srebrnym medalu zdobyli: Karczmarczyk Julia ( 100 zmienny ), Turek Bartłomiej ( 100 zmienny ), Baran Amelia ( 50 grzbiet ), Frelek Jakub ( 50 grzbiet ), Dziubak Jan ( 25 grzbiet ), Więckowski Piotr ( 100 klasyk ), Zalewska Alicja ( 25 klasyk ), Burno Natalia ( 50 motyl ), Michalec Szymon ( 50 motyl ), Śliński Hubert ( 50 motyl ) i Gniadek Zuzanna ( 25 motyl ). Dwa brązowe medale zdobyła ( 50 motyl i dowolny ). Dwukrotnie na najniższym stopniu podium stawali: Ślińska Natalia ( 100 zmienny ), Śliński Hubert ( 100 zmienny ), Witak Natalia ( 100 grzbiet ), Mućko Oliwia ( 50 grzbiet ), Karczmarczyk Julia ( 100 dowolny ), Michalec Szymon ( 50 dowolny ), Zalewska Alicja ( 25 dowolny ), Gniadek Zuzanna ( 25 klasyk ), Michalec Gabriela ( 50 motyl ) i Pałyska Jan ( 50 motyl ). Tradycyjnie ostatnią konkurencją zawodów były sztafety 6 x 50m dowolny. Nasze dziewczęta w składzie: Sprzęczka Lena, Zalewska Alicja, Michalec Maja, Baran Amelia, Michalec Gabriela i Jonak Jagoda zdobyły zajęły I miejsce. Chłopcy natomiast musieli tym razem uznać wyższość gospodarzy zajmując II miejsce w składzie: Dziubak Jan, Kaczmarek Wojciech, Michalec Szymon, Szaniawski Hubert, Kaczorowski Miłosz i Więckowski Piotr. Po zakończeniu zawodów przyszedł czas na podsumowanie rywalizacji X edycji Mityngu, którą bezkonkurencyjnie wygraliśmy, przywożąc na Garwolankę okazały puchar. Tradycyjnie zostali wyłonieni najlepsi zawodnicy całej edycji Mityngu w swoich kategoriach wiekowych. Ten zaszczyt oraz pamiątkowy puchar odebrali: Kaczmarek Wojciech ( trener  – Waldek ), Michalec Gabriela ( trener – Łukasz Zawadzki ) oraz Szaniawski Hubert i Kaczorowski Miłosz ( obydwaj podopieczni trenera Wojtka ). Na szczególne wyróżnienie zasługuje Jagoda Jonak która pokonując 50m stylem motylkowym w czasie 42:23 ustanowił nowy rekord powiatu w  kategorii Seniorek. Podczas zawodów w Mińsku padł też rekord w kategorii Juniorów 14 letnich, a jego autorem jest Szaniawski Hubert, który 50m stylem dowolnym przepłynał