20.06.2021 na Garwolance odbyły się IX Otwarte Zawody Pływackie o puchar Burmistrza Miasta Garwolin. Organizatorami zawodów było Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy Delfin Garwolin oraz Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Zawody były imprezą towarzyszącą obchodom Dni Garwolina. W zawodach udział wzięło 110 zawodników z 7 klubów, Szkoły Pływania Garwolanka oraz zawodnicy Niezrzeszeni. Zawody zostały otwarte przez Panią Burmistrz Marzenę Świeczak. Podczas zawodów prowadzona była zbiórka, z której dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Agaty Goliszewskiej. Zawody ze względu na sytuację epidemiologiczną, zostały przeprowadzone w II Blokach, w I startowali zawodnicy w wieku 12 lat i młodsi, a w II Bloku starsi. Podczas niedzielnych zawodów zwycięzcami swoich konkurencji zostali: Jończyk Krzysztof, Witak Jakub, Śliński Hubert, Jaworski Maciej, Grzegrzółka Tomasz i Wojciech, Turek Bartłomiej, Sitnik Jakub, Osiak Bartosz, Skrzyniarz Michał, Dziewanowska Nikola, Mućko Oliwia, Karczmarczyk Julia, Jonak Jagoda, Sikora Agata – z co otrzymali złote medale. Na uwagę zasługują wyniki uzyskane również przez Julię Karczmarczyk, która w rywalizacji na 50m grzbietem ustanowiła rekord Naszego powiatu w kategorii Seniorek z czasem 33:57. Nowy rekord Garwolanki w rywalizacji na 50m stylem motylkowym ustanowił Sitnik Jakub i wynosi od teraz 27:63.