UKS Delfin Garwolin

Zdominowaliśmy I Rundę X Mityngu !!!

23.04.2023r. rozpoczął się już jubileuszowy X Mityng Pływacki, w którym tradycyjnie oprócz nas biorą udział: Barakuda Team Mińsk Mazowiecki, Neptun Sokołów Podlaski, Orka Ostrów Mazowiecka. W tym roku wyjątkowo rundę inauguracyjną poprowadził Klub z Ostrowi, podczas której wystawiliśmy 60 – osobową reprezentację, która wygrała klasyfikację medalową zdobywając łącznie 49 medali, w tym 20 złotych, 12 srebrnych i 17 brązowych. Zdecydowanie najlepiej wypadli: Szaniawski Hubert ( 50 grzbiet i 50 dowolny ), Karczmarczyk Julia ( 100 grzbiet i 100 zmienny ) oraz Jonak Jagoda ( 50 motyl i 100 klasyk ), którzy zdobyli po dwa złote medale. Złote medale dla Nas wywalczyli jeszcze: Szczypek Kaja ( 50 grzbiet ), Poszytek Filip ( 50 motyl ), Pałyska Jan ( 50 motyl ), Dziewanowska Nikola ( 50 motyl ), Kaczmarek Wojciech ( 25 klasyk ), Szopa Alicja ( 50 klasyk ), Turek Bartłomiej ( 50 klasyk ), Grzegrzółka Wojciech ( 100 klasyk ), Michalec Gabriela ( 100 dowolny ), Kaczorowski Miłosz ( 100 dowolny ), Ślińska Natalia ( 100 zmienny ) oraz Grzegrzółka Tomasz. Po dwa srebrne medale do Garwolina przywieźli: Burno Natalia ( 50 motyl i 100 dowolny ) oraz Więckowski Piotr ( 100 grzbiet i 100 zmienny ). O jeden srebrny medal swoją kolekcję powiększyli: Kot Małgorzata ( 100 grzbiet ), Michalec Maja ( 50 motyl ), Goliszewski Bartosz ( 100 klasyk ), Baran Amelia ( 50 dowolny ), Grzegrzółka Wojciech ( 100 dowolny ) oraz Turek Bartłomiej ( 100 zmienny ). Dwa razy na najniższym stopniu podium stawała Kaczmarek Ewa w rywalizacji za 50 klasyk i 100 zmienny. Z brązowymi medalami do domu wrócili jeszcze: Zalewska Alicja ( 25 grzbiet ), Mucha Adam ( 25 grzbiet ), Baran Amelia 9 50 grzbiet ), Witak Natalia ( 100 grzbiet ), Michalec Gabriela ( 50 motyl ), Szaniawski Marcin ( 50 motyl ), Witak Jakub ( 100 grzbiet ), Jóźwicki Aleksander ( 25 motyl ), Skonieczny Olaf ( 25 klasyk ), Goliszewski Miłosz ( 100 klasyk ), Michalec Szymon ( 50 dowolny ), Szczerba Karolina ( 100 zmienny ), Kozakiewicz Ignacy ( 100 zmienny ) oraz Kaczorowski Miłosz ( 100 zmienny ). Na zakończenie zawodów tradycyjnie odbyły się wyścigi sztafetowe 6 x 50m dowolnym, które zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców Delfin wygrał. Skład żeńskiej sztafety to: Domańska Helena, Zalewska Alicja, Michalec Maja, Baran Amelia, Karczmarczyk Julia i Michalec Gabriela, a męskiej to: Kaczmarek Wojciech, Jóźwicki Aleksander, Michalec Szymon, Szaniawski Hubert, Kaczorowski Miłosz oraz Grzegrzółka Tomasz. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Michalec Gabrysia, która 100m stylem dowolnym pokonała w czasie 1:02:69, za co uzyskała 535 pkt. FINA, co było najlepszym rezultatem I Rundy. Ten wynik to oczywiście również nowy rekord Powiatu garwolińskiego w kategorii Seniorek w tej konkurencji. Wygrana w klasyfikacji medalowej przełożyła się również na wygraną w klasyfikacji drużynowej, tak więc po pierwszej Rundzie prowadzimy, co nie jest też zaskoczeniem, gdyż do tej jubileuszowej edycji przystępowaliśmy jako faworyt do wygrania całego tegorocznego Mityngu. Warte uwagi są jeszcze wyniki uzyskane przez 12 – letniego Turka Bartłomieja, który w swojej kategorii wiekowej pobił dotychczasowe rekordy. Podopieczny trenera Łukasza Biernackiego dokonał tego w rywalizacji na 50m klasyk ( 39:93 ) oraz 100m zmienny ( 1:20:18 ).