UKS Delfin Garwolin

Zwycięzcy w 9 edycji Mityngu !!!

10.04.2022 w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się ostatnia już Runda 9 Mityngu gdzie oprócz gospodarzy rywalizowaliśmy jeszcze z zawodnikami z Sokołowa Podlaskiego i Mińska Mazowieckiego. Tym wystawiliśmy 55-osobową reprezentację, która łącznie zdobyła 36 medali, w tym 14 złotych, 12 srebrnych i 10 brązowych. Złotymi Naszymi multimedalistami zostali: Mućko Oliwia ( 25m motyl i 25m dowolny ), Jonak Jagoda ( 50m motyl i 100m klasyk ) i Karczmarczyk Julia ( 100m grzbiet i 100m zmienny ) oraz Turek Bartłomiej ( 25m klasyk i 25m dowolny ). Zwycięzcami swoich konkurencji zostali jeszcze: Ślińska Natalia ( 50m grzbiet ), Burno Natalia ( 50m motyl ) i Michalec Gabriela ( 100m dowolny ) oraz Poszytek Filip ( 50m motyl ), Sitnik Jakub ( 50m motyl ) i Michalec Szymon (100m zmienny ). Srebrne medale otrzymali: Michalec Maja ( 50m motyl ), Michalec Gabriela ( 50m motyl ), Szopa Alicja ) 50m klasyk ), Burno Natalia ( 100m zmienny ) i Kot Małgorzata ( 100m grzbiet ) oraz Frelek Jakub ( 25m grzbiet ), Witak Jakub ( 100m grzbiet ), Kwas Julian ( 25m motyl ), Więckowski Piotr ( 100m klasyk ), Górka Aleksander ( 25m dowolny ), Sitnik Jakub ( 100m dowolny ) i Grzegrzółka Tomasz ( 100m zmienny ). Na najniższym stopniu podium stawali: Kozakiewicz Ignacy ( 25m grzbiet ), Sprzęczka Antoni ( 50m grzbiet ), Grzegrzółka Tomasz ( 50m motyl ), Grzegrzółka Wojciech ( 100m klasyk ), Michalec Maja ( 50m dowolny ), Kaczorowski Miłosz ( 100m dowolny ), Ślińska Natalia ( 100m zmienny ), Kot Małgorzata ( 100m zmienny ) i Więckowski Piotr ( 100m zmienny ). Ostatnimi konkurencjami były rywalizacje sztafet, w których obydwie Nasze sztafety wygrały, zarówo żeńska i męska. Żeńska sztafetę utworzyły: Duchna Katarzyna, Mućko Oliwia, Burno Natalia, Michalec Maja i Gabriela oraz Karczmarczyk Julia. Chłopcy popłynęli w składzie: Turek Bartłomiej, Górka Aleksander, Michalec Szymon, Sprzęczka Antoni, Grzegrzółka Tomasz i Sitnik Jakub. Po zakończeniu zawodów przyszedł czas na podsumowanie wszystkich czterech Rund 9 Mityngu. Indywidualne nagrody dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach zostały przyznane na podstawie sumy zdobytych punktów FINA we wszystkich startach. I tak w najmłodszej kategorii wiekowej ( 11 lat i młodsi ) obydwie nagrody trafiły w ręce zawodników na co dzień trenujących pod okiem trenera Łukasza Biernackiego, a otrzymali je: Mućko Oliwia oraz Górka Aleksander. Wśród dzieci 12-14 lat najlepszą zawodniczką została podopieczna trenera Łukasza Zawadzkiego, a dokładnie była to Michalec Maja. Statuetkę najlepszej zawodniczki w najstarszej kategorii wiekowej ( 15 lat i starsi ), odebrała Karczmarczyk Julia, której trenerem na co dzień jest Mianowski Wojciech. Na sam koniec została podliczona drużynowa, którą to UKS Delfin Garwolin bezkonkurencyjnie wygrał.