Zwycięstwo w I Rundzie! 22 medale dla UKS Delfin Garwolin
13. EDYCJA MITYNGU PŁYWACKIEGO • I RUNDA
I runda, a zwycięstwo nasze
08.02.2026 roku w Mińsku Mazowieckim zainaugurowano 13. edycję Mityngu Pływackiego. W rywalizacji obok lokalnej Barakudy i naszego UKS Delfin, wzięły udział Orka Ostrów Mazowiecka, UKS Piątka Ostrołęka oraz ULKS Mazowsze Miętne.
I runda padła naszym łupem! Choć liczba startujących wyniosła zaledwie 43 zawodników, nasza drużyna zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej, przypieczętowując sukces 22 medalami. Po ogłoszeniu wyników w drodze powrotnej, w autokarze zapanowała wielka euforia.
Medaliści I rundy
22 krążki w kolorach złota, srebra i brązu – nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania.
Sztafety z przytupem
Tradycyjnie na zakończenie zawodów rozegrano sztafety – nasi zawodnicy zdobyli komplet medali.
Miejsca IV–VI
Tuż za podium nasi zawodnicy również odbierali dyplomy.
- Franciszek Mes (25 grzbiet, 25 dowolny)
- Alan Dziewanowski (25 motyl)
- Nikola Rogulska (50 motyl)
- Alicja Zalewska (50 klasyk)
- Ewa Kaczmarek (100 klasyk)
- Nikola Dziewanowska (100 dowolny)
- Aleksandra Frelek (100 zmienny)
- Dawid Drewnowski (50 motyl, 100 zmienny)
- Fabian Dziewanowski (25 motyl)
- Alicja Zalewska (50 klasyk)
- Alan Dziewanowski (50 dowolny)
- Jan Dziubak (50 motyl, 100 zmienny)
- Mykhail Morhun (50 motyl, 100 klasyk)
- Mikołaj Bokus (25 grzbiet)
- Leon Kwapień (50 grzbiet)
- Barbara Mes (100 zmienny)
I runda za nami, a my już myślimy o kolejnych startach.
Gratulujemy wszystkim medalistom i zawodnikom, którzy zdobywali cenne punkty dla drużyny.
UKS Delfin Garwolin – pływamy po sukcesy!
